استخرها متعلق به شنا و نجات غریق است
استخرها متعلق به شنا و نجات غریق است

حمید بنی تمیم گفت: هیأت های ورزشی پای کار قطعا در اولویت ما قرار می گیرند.

به گزارش خبرنگار نخل اسپورت؛ حمید بنی تمیم در جلسه امروز دوشنبه ۴ بهمن ماه با هیأت شنا، شیرجه و واترپلو استان خوزستان درخصوص اولویت اداره کل ورزش و جوانان استان اظهار کرد: بعنوان عضوی از جامعه ورزش، اولویت ما پر و بال دادن به هیأت های ورزش استان است.اگر هیأتی را پای کار ببینیم، قطعا در اولویت ما قرار می گیرد.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان خوزستان درخصوص مشکل اعزام هیأت شنای استان خوزستان برای حضور در مسابقات گفت: در بخش اعزام ها تا جایی که امکانش باشد اداره کل به هیات کمک میکند، قهرمانی شنا و واترپلو استان برگزار شود چون ظرفیت خیلی خوبی در استان هست؛ از نفت گرفته یا فولاد که از کمک آقای گرشاسبی حتما استفاده میکنیم و همچنین ملی حفاری که استخر آن به تازگی افتتاح شد.

وی در ادامه درخصوص مشکلات فنی تیم ها نیز بیان کرد: جلسه تخصصی با تمامی هیأت ها برگزار خواهد شد. در اداره کل روی رشته های پرمدال مانند شنا حساب ویژه ای باز کردیم؛ همچنین استعدادیابی ها، هزینه هایی که باید برای حفط استعدادها شود و مسابقاتی که باید برگزار کنیم.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان خوزستان بیان کرد: بعضی ها بر این هستند که استعدادیابی باید با آموزش و پرورش باشد برخی هم یک استعدادیابی کلی را مد نظر دارند و بعضی نیز موافق با استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش که یک سامانه دارند مانند امتحان ورزشی که گرفته می شود و داده های بسیار خوبی را می تواند در اختیار ما قرار دهد.
بنی تمیم گفت: امیدواریم پول ورزش در خود ورزش هزینه شود؛ ما ارگان بی پولی نیستیم اما بدون تعارف به شدت بی نظم هستیم که برای شخص خودم بسیار سخت هست؛ ، این بی نظمی حاکم بر ورزش استان آزاردهنده هست و برای برقراری آن باید به همدیگر کمک کنیم.
وی در ادامه درخصوص بازدیدهای میدانی گفت: با نگاه کردن و صرف بازدید میدانی و حرف زدن مشکلات ورزش حل نمی شود، طبیعتا بی نظمی باعث می شود آنطور که باید به برنامه های مدنظرنرسم و این خوب نیست.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان خوزستان گفت: از آقای حسامیان و همکاران وی در هیأت شنای استان که همدلی را در این مجموعه می بینم و این امر برای من یک دلگرمی هست چون پای کار و همدل بودن رئیس یک هیأت و مجموعه وی سیگنال های مثبتی می دهد، ما هم در اداره کل امیدوار می شویم چون وقتی هیأتی را پای کار ببینم قطعا در اولویت من قرار می گیرد.
بنی تمیم افزود: بدون تعارف، ۴۳ هیأت داریم ولی قرار نیست به تمامی این هیأت های ورزش استان به یک اندازه بودجه اختصاص داده شود؛اصلا این مساوات و عدالت نیست، عدالت این هست که ما ببینیم استعدادهای ما در استان چه هست وکدام هیأت ها هستند که پای کار هستند و به همانها بها دهیم.
ور در ادامه اظهار کرد: واقعا جای تأسف هست در بعضی نقاط خوزستان مثلا مانند شوش و هفت تپه سالهای سال استخر داشتیم ولی الان می بینیم مردم ما در این مناطق یک استخر درست و حسابی ندارند و نیاز به ورود جدی به تمام نقاط استان توسط هیأت شنا است و چه بهتر که هیأت شنای خوزستان بعنوان متولی شنای استان سعی کند در تمام شهرستانها ورود کرده و اجازه ندهد غریبه ای بالای سر شنا بیاید.

بنی تمیم خطاب به مجموعه هیأت شنای استان درخصوص اختصاص استخر به هیأت گفت: اگر اسپانسر داشته باشید و بخواهید استخری بسازید ما می توانیم به شما زمین بدهیم چون یکی از معضلات بزرگ حال حاضر ساخت استخر زمین آن هست؛ در سه چهار نقطه اهواز زمین داریم ، در هر نقطه خوزستان هم بخواهید برای تهیه و اختصاص زمین به هیأت کمک می کنیم که بابک حسامیان رئیس هیأت شنای استان در پاسخ به این پیشنهاد بیان کرد: استخر برای هیأت شنای استان از نان شب هم واجب تر است، استخر یا زمین ، ما برای دریافت آن اعلام آمادگی می کنیم و هزینه ای نیاز باشد هم می کنیم اگر هم به هیأت اختصاص داده شود هم با کمال میل استقبال می کنیم و نه برای خودمان بلکه برای هیأت استخر می سازیم؛ پول آن را هم بعد از درآمد هیأت برمی داریم آن هم همان مبلغ هزینه شده و نه حتی یک ریال بیشتر از آن.
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان خوزستان در پایان نیز در پاسخ به درخواست رئیس هیأت شنای استان مبنی بر اختصاص سانس هیأت از استخرهای اداره کل حداقل برای تمرین تیم های استان، گفت: حتما این کار انجام خواهد گرفت و سانس های هیأت به آن ختصاص داده خواهد شد.

خبرنگار: زینب سلمان زاده