خداحافظی داور خوزستانی بین المللی فوتبال ساحلی از عرصه داوری/ خداحافظی با روحیه جوانمردی
خداحافظی داور خوزستانی بین المللی فوتبال ساحلی از عرصه داوری/ خداحافظی با روحیه جوانمردی

فالحی، داور بین المللی فوتبال ساحلی کشورمان از عرصه داوری خداحافظی کرد.

به گزارش نخل اسپورت؛ تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان به همراه تیم ملی بلاروس اردوی مشترک خود را از ۲۴ لغالیت ۳۰ آذر در بوشهر برگزار کرد. این اردوی مشترک و برگزاری سه دیدار دوستانه تیم ملی کشورمان با بلاروس برای خداحافظی امیر فالحی داور خوزستانی بین المللی کشورمان برنامه ریزی و برگزار شد.

امیر فالحی در گفت و گو با خبرنگار نخل اسپورت اظهار کرد: داوری خود را از شهرستان بستان بدون هیچ امکاناتی آغاز کردم و بدلیل علاقه زیاد به داوری همیشه از دوستان نزدیک و دور خواهش میکردم در صورت برگزاری مسابقات محلات برای داوری به بگویند.

وی درخصوص هدف و انگیزه خود در داوری گفت: انگیزه من از ورود ب داوری فوتبال ساحلی این بود ک بتوانم جزو داوران برتر ایران و فیفا قرار بگیرم ک خدا را شکر در سالهای متمادی هم توانستم این افتخار را کسب کنم.

این داور خوزستانی بین المللی فوتبال ساحلی کشورمان با اشاره به زمان شروع داوری خود بیان کرد: از سال ۸۷ وارد داوری شدم و اولین مسابقه را در لیگ یک بندرعباس سوت زدم؛ با توجه به اینکه این مسابقات انتخابی داوران برای حضور در لیگ برتر بود اهمیت زیادی داشت و خوشبختانه توانستم قضاوت خوبی داشته باشم و پس از یک سال وارد لیگ برتر کشور شوم.

این داور بین المللی فوتبال ساحلی که همیشه اخلاق و روحیه جوانمردی را سرلوحه خود قرار داده خطاب به داوران جوانی که قصد فعالیت و پیشرفت در عرصه داوری فوتبال ساحلی را دارند خاطرنشان کرد: با تمام وجود حاضرم به جوانانی که میخواهند در داوری فوتبال ساحلی فعالیت کنند کمک کنم.

فالحی درخصوص چشم اندازی که برای خود در داوری فوتبال ساحلی ترسیم کرده بود گفت: حضور در مسابقات جهانی چشم انداز من در این عرصه بود به همین دلیل از همان سال ۸۷ که وارد داوری شدم با اشتیاق و جدیت با تمرینات و برنامه غذایی منظم و مطالعه مستمر در سال ۲۰۱۸ وارد لیست بین المللی فیفا شدم که پس از آن هم مسابقات پرشین کاپ با حضور ۴ تیم ازبکستان، اوکراین، اسپانیا و تیم ملی ایران برگزار شد که خوشبختانه توانستم دیدار فینال را سوت بزنم و بعنوان یکی از داوران برتر این مسابقات هم انتخاب شوم.

این داور اخلاق مدار فوتبال ساحلی درخصوص دلیل خروج خود از لیست بین المللی تصریح کرد: همیشه در حین قضاوت نیم نگاهی به داوران دیگر داشتم، یکی از داوران خوب حال حاضر فوتبال ساحلی جوانی از آمل به نام جواد فلاحی که داور بسیار خوب و با سواد و مسلط به زبان انگلیسی که در سال ۲۰۱۹ شخصا او را به فدراسیون پیشنهاد دادم همچنین پیشنهاد خروج خودم از لیست بین المللی را هم دادم تا این جوان به جای من به لیست بین المللی اضافه شود با اینکه در ابتدا با مخالفت دوستان عزیز در کمیته داوران مواجه شدم اما همچنان بر پیشنهاد خود بودم فدراسیون فوتبال کشورمان هم به پاس قدردانی از من تصمیم به دعوت از یک تیم بین المللی برای برگزاری یک بازی مهم با تیم ملی کشورمان گرفت تا با یک خاطره خوب از عرصه داوری خداحافظی کنم که همین طور هم شد و از بلاروس در بوشهربرای انجام سه بازی دعوت شد که در پایان بازی هم فدراسیون فوتبال، مربی و کاپیتان تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان از من تجلیل کردند.

فالحی در ادامه با اشاره بهه اهمیت توجه به ترویج و توسعه روحیه جوانمردی در ورزش گفت: همیشه سعی کنیم روحیه جوانمردی را در خود پرورش دهیم تا الگوی خوبی برای جوانان باشیم.

این داور بین المللی فوتبال ساحلی بیان کرد: از تمامی کسانی که همیشه کنار من بوده و به من کمک کردند، خانواده ام، بویژه پدر و مادرم، همسرم، برادر بزرگترم، از مسئولین محترم شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران؛ سید مجید موسوی رئیس واحد ورزش؛ دکتر یوسفی، آقای شمیلی که همیشه یار و یاور من بوده و مرخصی های ورزشی ام را تأیید می کردند، آقای پاژنگی مدیر حراست شرکت که همیشه حامی من بوده، استاد دهقان از مدرسین برجسته که چیزهای زیادی از او یاد گرفتم، آقای طالقانی و قاسمی رئیس و دبیر هیأت فوتبال خوزستان، آقای پورافشار داور بین المللی فوتسال، عارف سیاحی، محمدعلی سیاحی و امید سعدی که کمک زیادی در این مسیر به من کردند و مدیون آنها هستم تشکر می کنم.

فالحی در پایان گفت: امیدوارم بتوانم در آینده بعنوان مدرس یا ناظر در خدمت فدراسیون و داوران عزیز باشم؛ در پایان نیز از مدیرعامل شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران تقاضایی داشتم که امیدوارم با توجه به زحماتی که برای فوتبال ساحلی کشورم در بخش داوری و افتخارآفرینی هایی که برای شرکت گروه ملی داشتم بتوانم بزودی وی را حضوری ببینم و تقاضای خود را نزد ایشان مطرح کنم.

خبرنگار: زینب سلمان‌زاده