نفت ۱-شهرخودرو صفر؛ برد دوم با گل برزیلی
نفت ۱-شهرخودرو صفر؛ برد دوم با گل برزیلی

در یک بازی سرد و کم‌موقعیت، در لحظات پایانی شروین بزرگ موفق به گلزنی برای صنعت نفت شد و تیمش را برنده دوئل 6 امتیازی پایین‌جدولی‌ها کرد.

به گزارش نخل اسپورت ، دو تیم پایین جدولی صنعت نفت آبادان و شهر خودرو خراسان که برای فرار از قعر جدول نیاز مبرمی به ۳ امتیاز این مسابقه رودررو داشتند؛ شاگردان علیرضا منصوریان در نیمه اول نمایش بهتری نسبت به حریف خود نشان دادند اما در خلق موقعیت جدی گلزنی ناکام بودند تا نیمه نخست بدون تهدید جدی دروازه‌ها به پایان برسد.

در نیمه دوم هم مالکیت توپ و میدان در اختیار شاگردان علیرضا منصوریان بود اما دفاع چندلایه شهر خودرو اجازه تهدید دروازه به مهاجم صنعت نفت نمی‌داد تا بازی کم‌موقعیت و سرد دنبال شود.

در دقیقه ۹۰+۵ و روی یک پرتاب اوت بلند از سوی امید خالدی، شروین بزرگ که در نیمه دوم به ترکیب صنعت نفت اضافه شده بود توانست با حرکت آکروباتیک خود قفل دروازه شهر خودرو را بشکند و بعد از گلزنی او داور مسابقه سوت پایان را به صدا در آورد تا این‌چنین پیروزی برای شاگردان منصوریان در لحظات پایانی به دست آید.

هفته دهم لیگ برتر؛ چهارشنبه: ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ ساعت ۱۶
استادیوم: تختی آبادان / بدون تماشاگر
داور: وحید کاظمی / کمک‌ها: مهدی شفیعی و بهزاد پناهی؛ داور چهارم: حسین زمانی / ناظر داوری: حسین خانبان

صنعت نفت آبادان
احمد گوهری
محمد طیبی
رضا یزدان‌دوست
حسین ساکی
امید خالدی
محمدرضا غبیشاوی
عباس بوعذار (از دقیقه ۶۹: حکیم نصاری)
امید حامدی‎فر
احمد شریعت‌زاده (از دقیقه ۶۹: شروین بزرگ)
حسن بیت‌سعید (از دقیقه ۷۸: رضا جبیره)
سرمربی: علیرضا منصوریان

شهر خودرو خراسان
میلاد فراهانی
محمدحسین حیدری
مجتبی بیژن
آزاد جعفرزاده (از دقیقه ۶۴: معراج پورتقی (از دقیقه ۹۰+۴: رحمان جعفری)
حسام پورهاشم
محمدرضا فلاحیان
علی طاهران
ابوذر صفرزاده (از دقیقه ۷۵: مهرداد بایرامی)
مسعود زائر کاظمینی
صادق صادقی (از دقیقه ۶۴: میلاد کمندانی)
رضا مستعلی (از دقیقه ۷۵: مهدی شریفی)
سرمربی: داوود سیدعباسی

اخطار:
ابوذر صفرزاده در دقیقه ۱۲ از شهر خودرو
محمدرضا غبیشاوی در دقیقه ۵۷ از صنعت نفت آبادان
حسام پورهاشم در دقیقه ۸۵ از شهر خودرو

شرح گل:
صنعت نفت ۱ – ۰ شهر خودرو (دقیقه ۵+۹۰ – شروین بزرگ): روی پرتاب بلند امید خالدی در لحظات پایانی مسابقه، شروین بزرگ مهاجم تعویضی تیم صنعت نفت آبادان توانست گل برتری را به شکلی آکروباتیک از میان مدافعان شهر خودرو وارد دروازه این تیم کرده و تیمش را برنده دوئل ۶ امتیاز پایین جدولی کند.

دقایق حساس:
دقیقه ۵: نفتی‌ها را تهاجمی آغاز کردند و در برگشت ارسال کرنر طالب ریکانی، محمدرضا غبیشاوی شوت محکمی به سوی دروازه شهر خودرو زد که در میانه راه مدافعان تیم مشهدی توپ را دفع کردند و راهی به دروازه فراهانی این ضربه پیدا نکرد.
دقیقه ۷: مجددا روی برگشت ارسال کرنر، محمدرضا غبیشاوی در موقعیت شوت‌زنی قرار گرفت اما این‌بار شوت او به شکلی خطرناک از کنار دروازه فراهانی به بیرون رفت.
دقیقه ۲۷: حرکت انفرادی زیبای احمد شریعت‌زاده با شوت او در ادامه همراه شد که میلاد فراهانی در دو مرحله موفق به مهار توپ شد.
دقیقه ۳۸: سانتر عالی حسن بیت‌سعید با عبور از مدافعان شهر خودرو به حسین ساکی پیش‌تاخته رسید اما ضربه او با واکنش عالی فراهانی همراه شد و شوت ساکی به کرنر رفت.
دقیقه ۴۰: روی ارسال ابوذر صفرزاده، رضا مستعلی در موقعیتی تک به تک با دروازه‌بان صنعت نفت قرار گرفت اما ضربه او در چارچوب نبود.
دقیقه ۴۶: ارسال کات‌بک زیبای احمد شریعت‌زاده به حسن بیت‌سعید رسید اما ضربه سر او خوب نبود و راهی به دروازه شهر خودرو پیدا نکرد.
دقیقه ۴۹: حسن بیت‌سعید از سمت راست توپ را روی دروازه شهر خودرو ارسال کرد که ارسال او به طالب ریکانی رسید اما ضربه سر ریکانی از کنار دروازه شهر خودرو به بیرون رفت.
دقیقه ۷۰: روی ارسال کرنر رضا یزدان‌دوست روی توپ تاثیرگذار بود و توپ به حکیم نصاری رسید که او با ضربه‌ای آکروباتیک به توپ ضربه زد و ضربه او به مدافع شهر خودرو اصابت کرد و به کرنر رفت؛ بازیکنان به شدت معتقد به خطای هند پنالتی در این صحنه بودند اما کاظمی اعتقاد به ضربه کرنر داشت.

اتفاق ویژه:
بعد از ۵ بازی میزبانی در ورزشگاه تختی آبادان در لیگ بیست و یکم و کسب تنها ۳ امتیاز، امروز برای نخستین‌بار صنعت نفت آبادان موفق به کسب پیروزی با علیرضا منصوریان در دیداری خانگی شد؛ پیروزی که در لحظات پایانی با تعویض طلایی سرمربی باتجربه نفتی‌ها به دست آمد.

بهترین بازیکن:
در شرایطی که در بازی امروز موقعیت چندانی روی دروازه تیم‌ها شکل نگرفت اما با این‌حال، شروین بزرگ مهاجم تعویضی نفتی‌ها که در ۲۰ دقیقه پایانی مسابقه به زمین بازی فرستاده شد، توانست روی یک حرکت انفرادی و هوشمندانه و با ضربه‌ای آکروباتیک گل پیروزی‌بخش تیمش را در دقیقه ۹۰+۵ به ثمر برساند تا پیروز را به اردوگاه نفتی‌ها بیاورد و زمینه‌ساز اولین پیروز خانگی فصل صنعت نفت بوده باشد.

در حاشیه
* علیرضا منصوریان و محمد خرمگاه مربیان صنعت نفت با داوود سیدعباسی همبازی سابق خود که در نقش سرمربی شهر خودرو امروز در آبادان حاضر است، خوش و بش گرمی داشتند.

* سیدعباسی ۴ تغییر در ترکیب شهر خودرو نسبت به مسابقه قبلی مقابل گل‌گهر انجام داده و امیدوار است تغییراتش بتواند منجر به کسب اولین پیروزی فصل مشهدی‌ها شود.
* بعد از شکست یک گله در نقش‌جهان مقابل سپاهان، علیرضا منصوریان با ۳ تغییر تیمش را برای دیدار با شهر خودرو روانه میدان کرده است.
* محسن ربیع‌خواه، احسان حسینی و ابوالفضل عکاشه ۳ مصدوم امروز شهر خودرو هستند که جایی در جمع نفرات سیدعباسی ندارند.
* مهدی شریفی که در هفته‌های گذشته به دلیل مصدومیت در فهرست شهر خودرو حاضر نبود، با گذر از روزهای مصدومیت مهیای بازی شده و در فهرست امروز شهر خودرو روی نیمکت حضور دارد.
* رضا یزدان‌دوست مدافع جوان فصل گذشته شهر خودرو امروز در ترکیب اولیه صنعت نفت قرار دارد و مقابل تیم سابق خود به میدان می‌رود.
* در دقیقه ۱ نفت آبادان توسط احمد شریعت‌زاده به گل رسید اما پیش از گلزنی او، امید خالدی که پاس‌گل را ارسال کرده بود، در آفساید بود و به همین علت گل نفتی‌ها آفساید اعلام شد.
* محمود مطلق‌زاده، رضا جبیره، سید فاخر تهامی، فرزاد جعفری و محمد اهل شاخه ۵ غایب صنعت نفت آبادان در مسابقه امروز هستند.
* در دقیقه ۶۲ حسین ساکی درون محوطه جریمه شهر خودرو سرنگون شد اما داور مسابقه اعتقادی به پنالتی نداشت؛ تصمیمی که باعث اعتراض مربیان صنعت نفت شد.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ورزش۳