منصوریان: آبادان گنج فوتبال ایران است؛ نتایج تیم ملی فوق‌العاده بود
منصوریان: آبادان گنج فوتبال ایران است؛ نتایج تیم ملی فوق‌العاده بود

سرمربی تیم صنعت نفت آبادان با بیان اینکه آبادان گنج فوتبال ایران است گفت: نتایج تیم ملی در مقدماتی جام‌جهانی فوق‌العاده بود و به اسکوچیچ بابت عملکردش تبریک می گویم.

به گزارش نخل اسپورت ، علیرضا منصوریان امروز (سه‌شنبه) پیش از دیدار تیمش برابر پرسپولیس در هفته ششم لیگ برتر فوتبال در نشست خبری اظهار داشت: بازی بسیار سختی پیش رو داریم. پرسپولیس از بازی‌های قبل امتیاز نگرفته و شرایط سینوسی دارد. آنها می‌خواهند مقابل هوادارانشان با انرژی مضاعف بازی کنند. ما هم پنج هفته قرعه بسیار سختی داشتیم. ابتدا باید مقابل تیم قلعه‌نویی بازی می‌کردیم. بعد در ساری مقابل نساجی بازی سختی پشت سر گذاشتیم. لیگ هنوز خودش را پیدا نکرده است. شاید تا هفته چهاردهم نتایج تیم‌ها سینوس‌وار باشد.

وی در ادامه افزود: برای رویارویی با پرسپولیس باید هوشیار باشیم. تیم‌های پایتخت تیم‌های بزرگی هستند و باید مواظب باشیم. هر ۲ تیم پایتخت بازیکنان خوبی دارند. شاید شرایط مالی ما بد باشد و حتی دریافتی نداشته باشیم اما مردم آبادان از تیمشان بهترین بازی را می‌خواهند. اگر ما بخواهیم دردهایمان را بگوییم از بقیه تیم‌ها بیشتر است. یک نفر برای همه و همه برای آبادان می‌جنگیم. بازیکنانمان از نظر روحی و روانی آماده هستند. بازی با گل‌گهر تمام شد و نگاه ما به پرسپولیس است. باید زیرک و باهوش بازی کنیم.

سرمربی صنعت نفت درباره شرایط پرسپولیس و عملکرد یحیی گل‌محمدی خاطرنشان کرد: خیلی خوشحالم که سرپرست پرسپولیس با قاطعیت از کادرفنی‌ ایرانی‌اش اعلام کرد. او حمایت قاطع کرده و نوع صحبتش را بلد بود. مهمترین موضوع برای ما این است که اشتباه فردی نداشته باشیم و دوندگی‌مان بالا باشد. در این صورت می‌توانیم کارهایی انجام دهیم اما اگر غیر این باشد قطعا جریمه خواهیم شد.

وی درباره روند رو به رشد تیمش در ۲ هفته اخیر بیان داشت: سعی و تلاشمان بر این است این روند را ادامه دهیم. مهم است بازیکنانمان را به چه نوعی هدایت کنیم. مهم است بازیکنان با چه ذهنیتی و تاکتیکی بازی کنیم. نسبت به بازی قبل نوع تاکتیک‌مان فرق می‌کند. به بازیکنانمان امیدوار هستم و در تمام مسابقات را امیدوار و محکم به زمین می‌رویم. نگاهی به هزینه تیم حریف و خودمان نداریم. سقف تفاوت فوتبال ایران ۶ ماه تلاش مداوم است. هر فردی ۶ ماه حرفه‌ای تمرین کند به سقف فوتبال ایران می‌رسد. این سقف فوتبال در ایران خیلی کوتاه است و خیلی نمی‌توانیم در این شرایط از تفاوت صحبت کنیم. در قیمت متفاوت هستند اما در سطح فنی تفاوت چندانی وجود ندارد.

منصوریان در خصوص شکایت تراکتور از CAS از او گفت: پدرم همیشه می‌گفت پرعیب‌ترین افراد کسانی هستند که بی اطلاع هستند. طبق قوانین داخلی رای من قطعی شده است. شکایت تراکتوری‌ها فرار رو به جلو است.

وی در رابطه با اینکه پرسپولیس سه بازی است نتیجه نگرفته گفت: ما در روزهای اخیر نشستی داشتیم و هر که از افراد کادر فنی نظرش را می‌گفت. پرسپولیس و استقلال چه ببرند و چه ببازند خطرناک هستند. این تیم‌ها با بحران شروع می‌کنند و با بحران قهرمان می‌شوند. هواداران تیم‌های پایتخت فقط قهرمانی می‌خواهند. ۸۰ درصد قهرمانی‌ها در باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس است. سپاهان هم در این اواخر کمی خیز برداشته است. هوادار از تیم انتظار مساوی ندارد و فقط برد می‌خواهد. شاید این تیم‌ها در سال‌های اخیر چندین سال بحران را گذراندند. در تیم‌های پایتخت یک مساوی هم بحران‌ساز است.

وی در خصوص اینکه آیا بازی فردا(چهارشنبه) پیش دربی است، گفت: در آبادان به شما یاد می‌دهند که نه قرمز نه آبی فقط زرد طلایی‌ و ما فقط برای خودمان می‌جنگیم. ما باید برای آبادان کاری کنیم. استنباط من این است که اگر خوزستان را منبع فوتبالیست بدانیم گنج این منبع آبادان است.

سرمربی صنعت نفت تصریح کرد: قطعا هوادار آبادانی باید بیاید. چیزی به عنوان تست وجود ندارد. شما نمی‌توانید هوادار را پشت در نگه دارید. هوادار استقلال وقتی وارد ورزشگاه می‌شد افتخار می‌کرد. ما هم فردا تحت فشار هوادار پرسپولیس هستیم اما خوشحالیم که هفته بعد در ورزشگاهمان میزبان هستیم. ما ۵۰۰ هوادار داریم اما هوادار ما مگر چقدر پول دارد از آبادان بیاید؟ من به مدیرعامل گفتم این ۵۰۰ نفر را بگذارند در اختیار خودمان. اگر اینگونه باشد فردا ضرر می‌کنیم. فردا هوادار همه تیم‌ها باید به ورزشگاه بیایند. اگر این اتفاق هفته بعد قطع شود عقلانی نیست. مردم ایران باهوش هستند. اگر جای آنها تعریف شود مشکلی وجود نخواهد داشت. باید کار از ریشه درست شود. هفته بعد مگر کسی می‌تواند جلوی هوادار آبادان را بگیرد؟ هفته گذشته هواداران استقلال ذوق داشتند. هوادار ما هم هفته بعد می‌آید و ورزشگاه می‌نشیند.

منصوریان در رابطه با افزایش نرخ بلیت گفت: ما اگر بلیت هوادار دست خودمان باشد، قطعا باید هزینه هوادار را خودمان بدهیم. ما این کار را خواهیم کرد. باید هزینه خوشحالی هوادار را بدهیم. آیا یک بچه ۱۴ ساله برای یک بازی باید ۲۰۰ هزار تومن بدهد؟

وی در خصوص تحلیلش از تیم ملی گفت: من اتفاقی با اسکوچیچ در هتل مواجه شدم و از لحاظ کسب نتیجه به او تبریک می‌گویم چراکه نتایج فوق‌العاده بود. سال ۲۰۱۲ وقتی من با روسیه بازی کردم میانگین سنی ۳۳ سال و نیم بود اما طی مقطعی میانگین سنی به ۲۳ سال رسید. کی‌روش این تیم را ساخت و بازیکنان را مجبور می‌کرد که لژیونر شوند.

وی افزود: نباید خدمات چهار مربی را در فوتبال از یاد ببریم. رایکوف، پرویز دهداری، محمد مایلی کهن که تغییر نسل داد و کی‌روش. نتایج اسکوچیچ خوب بوده است. با بهترین نتایج به جام جهانی می‌رویم و این تیم از تیم ۹۸ خیلی بهتر است. ما با ۵ لژیونر به جام جهانی رفتیم اما الان آقای گل، دفاع و هافبک‌های لیگ نمی‌توانند به تیم ملی برسند. سردار، طارمی و جهانبخش مثلث ویرانگری هستند.

منصوریان در خصوص طارمی، گفت: در مورد تاکتیک پذیری فکر می‌کنم صحبت اسکوچیچ کامل پخش نشد. فرمانده هر تیم سرمربی است.فرقی ندارد طارمی باشد یا رونالدو. قطعا او تاکتیک پذیر است که پورتو با رقم بالا او را می‌خواهد.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ایرنا