رسمی؛ ورود تماشاگران به ورزشگاه‌ها آزاد می‌شود
رسمی؛ ورود تماشاگران به ورزشگاه‌ها آزاد می‌شود

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی از مساعدت وزارت بهداشت برای بازگشایی اماکن ورزشی و هم‌چنین حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها خبر داد.

به گزارش نخل اسپورت ، دکتر غلامرضا نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در گفتگو با شبکه خبر در واکنش به زرد شدن وضعیت کرونایی تهران و رفع محدودیت‌های ورزشی گفت: خیلی خوشحال هستیم که بعد از مدت‌ها می‌توانیم با فراغ بال شاهد بازگشایی اماکن ورزشی و هم‌چنین حضور تماشاگران در میادین ورزشی باشیم؛ در همین راستا، با همکاری و مساعدت‌های وزارت بهداشت داشتند تصمیم بر این شد که تا ۲۰ آبان‌ماه، سیستم هوشمند کارت واکسیناسیون فعال شود و این کارت ملاک ورود به اماکن ورزشی باشد.

وی افزود: افرادی که کارت واکسیناسیون نداشته باشند، باید PCR منفی ۷۲ ساعته داشته باشند، در غیر این‌صورت نمی‌توانند به اماکن ورزشی وارد شوند.
نوروزی تاکید کرد: با وجود واکسیناسیون و صدور کارت واکسن و بازگشایی اماکن ورزشی، حتما باید پروتکل‌های بهداشتی مثل روال گذشته رعایت شود و با رعایت پروتکل‌ها انشالله بتوانیم شاهد پیشرفت ورزش و حضور تماشاگران ارزشمند در میادین ورزشی باشیم.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی درباره میزان ظرفیت تعیین‌شده برای حضور تماشاگران گفت: خصوص تماشاگر قرار شده است تا زمانی‌که سیستم هوشمند که احتمالا از ۲۰ آبان‌ماه فعال می‌شود، می‌توانند با شرایط محدود و ظرفیت باشگاه‌ها مبنی بر این‌که سیستم هوشمند فعال باشد و کارت واکسیناسیون داشته باشند، می‌توانند در میادین ورزشی حضور پیدا کنند.

انتهای پیام