پدیده ۰ – نفت ۱MIS؛ سوغات سه امتیازی فراز از مشهد
پدیده ۰ – نفت ۱MIS؛ سوغات سه امتیازی فراز از مشهد

مهاجم هدف نفتی‌ها توانست با یک ضربه سر زیبا قفل دروازه پدیده را بشکند و گلی سه امتیازی را برای تیمش به ثمر برساند تا با گلزنی او، نفت مسجدسلیمان دیدار خارج از خانه را با پیروزی به پایان برساند.

به گزارش نخل اسپورت ، پس از تغییر و تحولات روی نیمکت تیم فوتبال شهر خودرو، امروز مشهدی‌ها برای نخستین‌بار سرمربی جدید خود در لیگ برتر به میدان خواهند رفت؛ شهر خودرو در شرایطی امروز مقابل نفت مسجدسلیمان قرار گرفته که هنوز پنجره نقل و انتقالاتی این تیم باز نشده و خریدهای جدید اجازه بازی برای تیمشان را ندارند.

شهر خودرو در لیگ بیست و یکم، یک تساوی خانگی مقابل آلومینیوم و عدم حضور در مقابل مس رفسنجان را به ثبت رسانده و آن‌سوی میدان، نفت مسجدسلیمان با هدایت فراز کمالوند هفته اول مقابل پیکان به تساوی دست پیدا کرده و سپس هفته گذشته در خانه مغلوب سپاهان با ۳ گل شد.

با این وصف دو تیم در شرایطی بحران‌زده و مشابه امروز رودرروی یکدیگر قرار گرفته‌اند و برای کسب نخستین سه امتیاز فصل تلاش می‌کنند.

هفته سوم لیگ برتر؛ شنبه: ۱۴۰۰/۰۸/۰۸؛ ساعت ۱۸
استادیوم: امام رضا(ع) مشهد/ بدون تماشاگر
داور: امیرسامان سلطانی / کمک‌ها: فرزاد بهرامی و امید افخمی؛ داور چهارم: علی بای / ناظر داوری: حاتم بک‌پور

پدیده مشهد
سعید جلالی‌راد
احسان حسینی
حسام پورهاشم
ابوذر صفرزاده
آزاد جعفرزاده
امیرحسین کریمی
علی طاهران (دقیقه ۸۶: امیرحسین نعمتی)
مهرداد بایرامی
امیرحسن جعفری (دقیقه ۵۲: معراج پورتقی)
محمد محمدزاده (دقیقه ۴۶: محمدرضا فلاحیان (دقیقه ۵۵: صادق صادقی))
رحمان جعفری (دقیقه ۸۶: رضا مستعلی)
سرمربی: اکبر میثاقیان

نفت مسجدسلیمان
علی محسن‌زاده
علی عبدالله زاده
مسلم مجدمی
مجتبی لطفی
مجید عیدی
هاتف نادری (دقیقه ۸۷: محمد بلبلی)
میثم نقی‌زاده (دقیقه ۸۷: سینا خادمپور)
میرهادی میرجوان
محمدمهدی احمدی
کرار جاسم (دقیقه ۶۹: مهرداد هدایتیان)
امیر روستایی
سرمربی: فراز کمالوند

اخطار:
میرحسن جعفری در دقیقه ۳۰
مسلم مجدمی در دقیقه ۳۶

شرح گل:
پدیده ۰ – ۱ نفت مسجدسلیمان (دقیقه ۸۰ – میرهادی میرجوان): با ارسال توپ از سمت راست چپ دفاعی پدیده، میرهادی میرجوان مهاجم نفت مسجدسلیمان با یک پرش بلند و ضربه سری زیبا توپ را دور از دستان سعید جلالی‌راد به گل تبدیل کرد.

دقایق حساس
دقیقه ۴: روی غفلت مدافعان شهر خودرو، جاسم کرار هافبک عراقی نفت در موقعیتی تک به تک با دروازه‌بان شهر خودرو قرار گرفت که با ضربه چیپ کرار به شکلی خطرناک از کنار دروازه جلالی‌راد به بیرون رفت.
دقیقه ۱۱: امیر روستایی درون محوطه جریمه شهر خودرو به دنبال خلق موقعیت بود که با امیرحسین کریمی هافبک شهر خودرو برخورد کرد اما داور مسابقه اعتقادی به پنالتی نداشت؛ صحنه‌ای که با اعتراض شدید کادرفنی نفت مواجه شد.
دقیقه ۲۶: کات‌بک عالی هاتف نادری از سمت راست خط حمله نفت مسجدسلیمان با ضربه میرهادی میرجوان از روی خط محوطه ۶ قدم همراه شد اما ضربه مهاجم نفتی‌ها به شکلی خطرناک به تیرک افقی دروازه برخورد کرد و به گل تبدیل نشد.
دقیقه ۳۲: شوت خطرناک کرار جاسم از پشت محوطه جریمه شهر خودرو از کنار دروازه شهر خودرو به شکلی خطرناک عبور کرد.
دقیقه ۳۷: دو موقعیت متوالی گلزنی برای نفت در محوطه جریمه شهر خودرو که با ایستادگی احسان حسینی مدافع جوان مشهدی‌ها شوت‌های هاتف نادری و سپس هادی میرجوان دفع شد.

دقیقه ۴۸: ضربه فنی امیر روستایی مهاجم نفت با یک واکنش استثنایی از سعید جلالی‌راد همراه شد و توپ راهی به دروازه پدیده پیدا نکرد.
دقیقه ۵۷: ارسال از سمت چپ روی دروازه پدیده، با ضربه هادی میرجوان همراه شد که ضربه او با واکنش به موقع جلالی‌راد همراه شد و دروازه‌بان پدیده توپ را در اختیار گرفت.
دقیقه ۶۷: ضربه ایستگاهی به دست آمده برای پدیده با شلیک خطرناک رحمان جعفری از زاویه بسته همراه شد و ضربه او با اختلاف کم از بالای دروازه نفت به بیرو نرفت.
دقیقه ۳+۹۰: ارسال خطرناک امیرحسین کریمی مستقیم داشت وارد دروازه نفت مسجدسلیمان می‌شد که علی محسن‌زاده دروازه‌بان این تیم به سختی توپ را به کرنر فرستاد.

در حاشیه
* برخلاف فصول گذشته، تیم شهر خودرو امروز با رنگ‌بندی جدیدی در کیت خود در میدان مسابقه حاضر شده است؛ مشهدی‌ها امروز با لباسی به رنگ آبی و زرد در مقابل نفت مسجدسلیمان قرار گرفته‌اند.
* اکبر میثاقیان که به تازگی سرمریبگری شهر خودرو را پذیرفته، با صدور کارت مربیگری‌اش روی نیمکت تیم شهر خودرو حاضر شده است؛ میثاقیان پس از سه سال و ۱۴۷۸ روز بار دیگر در لیگ برتر به عنوان سرمربی مشغول به فعالیت است.
* لیست نفرات شهر خودرو با استفاده از بازیکنان جوان به ۲۰ نفر رسیده است و میثاقیان نسبت به مسابقه هفته اول شهر خودرو بازیکنان بیشتری را برای تعویض در اختیار دارد.
* فراز کمالوند نسبت به مسابقه قبلی تیمش مقابل سپاهان، ۶ تغییر را در ترکیب نفت مسجدسلیمان انجام داده است.
* سجاد آشوری هافبک جوان نفت که در بازار تابستانی به این تیم پیوسته بود و هفته گذشته مقابل سپاهان به میدان رفت، پیش از مسابقه امروز با شهر خودرو قراردادش را فسخ کرد و از جمع شاگردان کمالوند جدا شد که در نوع اتفاق عجیب و جالب‌توجهی به شمار می‌رود.
* پیش از شروع مسابقه، اکبر میثاقیان و کادرفنی شهر خودرو به استقبال نیمکت نفت مسجدسلیمان رفتند و میثاقیان خوش و بش گرمی با فراز کمالوند داشت.

* بازی در شرایطی آغاز شده است، که بارش باران در شهر مشهد در جریان است.
* در دقیقه ۱۸، پس از اعتراضات چندباره اکبر میثاقیان سرمربی شهر خودرو به عملکرد داور، سلطانی به او کارت زرد داد.
* محمدرضا فلاحیان هافبک جوان تیم پدیده که در بین دو نیمه به میدان آمده بود، به دلیل آسیب‌دیدگی از ناحیه و دررفتگی آن، تنها ۹ دقیقه در زمین مسابقه بود و بعد از آن به دلیل مصدومیت از ترکیب تیمش خارج شد و صادق صادقی جایگزین او شد.

انتهای پیام