صنعت نفت ۰ – فجرسپاسی ۲؛ ادامه ناکامی در آبادان
صنعت نفت ۰ – فجرسپاسی ۲؛ ادامه ناکامی در آبادان

فجرسپاسی موفق شد اولین برد خود را مقابل صنعت نفت آبادان کسب کند تا به این ترتیب سومین شکست آبادانی هم در لیگ بیست و یکم نیز رقم بخورد.

به گزارش نخل اسپورت ، ورزشگاه تختی آبادان آبادان امشب میزبان تیم های بدون امتیاز لیگ بیست و یکم بود؛ صنعت نفت که این روزها درگیر بسیاری از مشکلات است و نتوانسته بود امتیازی از دو بازی قبلی اش در لیگ کسب کند در غیاب منصوریان مقابل ذوب آهن و تراکتور شکست خورده و امشب به دنبال کسب پیروزی در خانه برای جبران بود؛ حریف این تیم فجری بود که با دوشکست مقابل گل گهر و نساجی بعد از هفت سال به لیگ برتر برگشته بود و مثل نفت در پی زدن اولین گل و کسب اولین امتیاز فصل بود.

نیمه اول این دیدار با وجود برتری محسوس صنعت نفت و موقعیت های خوبی که این تیم داشت با تک گل زیبای محمد کاظمی با نتیجه ۱-۰ به سود فجر به پایان رسید. تلاش نفت در نیمه دوم برای جبران بازهم حاصلی در پی نداشت و این فجر بود که در دقایق پایانی توسط معصومی به گل دوم نیز دست یافت تا اولین برد خود را در لیگ بیست و یکم کسب کند. به این ترتیب در غیاب منصوریان و ضعف دستیارانش در کنار زمین و البته بی دقتی بازیکنان نفت، سومین باخت متوالی آبادانی ها نیز رقم خورد.

هفته سوم لیگ برتر فوتبال ایران ۰۱-۱۴۰۰
شنبه: ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ ؛ ساعت: ۱۸:۰۰
ورزشگاه: تختی آبادان – بدون تماشاگر
گروه داوری: یاسر همرنگ، علی اکبر نوری، مهدی شفیعی، شبیر بهروزی، ناظر: مسعود مرادی

ترکیب تیم صنعت نفت:

فرزین گروسیان
فرزاد جعفری (فاخر تهامی ۸)
محمد بختیاری
حسن بیت سعید (رضا یزدان دوست ۶۴)
حکیم نصاری
شروین بزرگ
طالب ریکانی
احمد شریعت‌زاده
امید خالدی
میثم تهیدست
مهدی حنفی
سرمربی: علیرضا منصوریان

ترکیب تیم فجرسپاسی:

ایمان صادقی
محمدعرفان معصومی
سعید زارع (امید منصوری ۷۷)
میلاد احمدی
حمید نعمتی (حسین مهربان ۸۸)
رضا بابایی
محمد کاظمی (محمد زینالی ۸۸)
سیروان قربانی
محمد قنبری
احمدرضا زنده روح (علی مولایی ۷۱)
اتابک زارعی (علی نبی زاده ۴۶)
سرمربی: علی اصغر کلانتری

کارت زرد:

فرزاد جعفری(۴) طالب ریکانی(۱۰) طالب ریکانی (۵+۹۰) از صنعت نفت
علی نبی زاده (۵۳) محمد زینالی (۸۹) از فجرسپاسی

کارت قرمز:

طالب ریکانی (۵+۹۰) از صنعت نفت

شرح گل:

صنعت نفت ۰ – فجرسپاسی ۱ (محمد کاظمی ۲۰): محمد کاظمی با یک شلیک ناگهانی از پشت محوطه جریمه، دروازه نفت را هدف گرفت که فرزین گروسیان عکس العمل مناسبی مقابل آن نداشت و توپ دور از دستان او وارد دروازه شد.
صنعت نفت ۰- فجرسپاسی ۲ (عرفان معصومی ۸۱): مدافع پیش تاخته تیم فجر در سمت چپ محوطه جریمه نفت با یک شوت روی پای دیدنی گل دوم را برای تیمش به ثمر رساند.

لحظات حساس:

دقیقه ۱۹: شوت ناگهانی طالب ریکانی در شلوغی محوطه جریمه حریف با اختلاف از کنار دروازه راهی اوت شد.
دقیقه ۳۸: طالب ریکانی با یک حرکت پا به توپ زیبا در داخل محوطه جریمه شوت خطرناکی را راهی دروازه کرد که صادقی به خوبی آن را مهار کرد.
دقیقه ۴۳: شروین بزرگ در حالت پشت به دروازه در محوطه جریمه توپ را برای طالب ریکانی کاشت و این بازیکن با شوتی سنگین قصد باز کردن دروازه را داشت که صادقی به زیبا توپ را مهار کرد.
دقیقه ۴۵: شروین بزرگ از سمت راست محوطه جریمه با شوتی زمینی دروازه صادقی را هدف گرفت که این دروازه بان به خوبی توپ را مهار کرده و اجازه گلزنی به مهاجم نفت را نداد.
دقیقه ۳+۴۵: محمد قنبری روی خط دروازه به زیبایی ضربه سر قوس دار طالب ریکانی که از بالای سر دروازه بان می رفت به گل تبدیل شود را دور کرد.

دقیقه ۵۶: محمد کاظمی با یک کنترل زیبا خود را در موقعیت خوبی برای گلزنی در داخل محوطه جریمه نفت قرار داد. ضربه او در حالی که گروسیان فقط یک نظاره گر بود از بالای دروازه راهی اوت شد.
دقیقه ۶۰: در حالی که همه چیز برای به ثمر رسیدن گل تساوی نفت همراه بود، شروین بزرگ در چند قدمی دروازه با یک شوت روی پای کم دقت شانس بزرگی را از دست داد تا کنترل خوبش را با این ضربه هدر بدهد.
دقیقه ۷۱: احمد شریعت زاده در شلوغی محوطه جریمه می رفت دروازه فجر را باز کند اما توپ پس از برخورد به پای او به طرز خطرناکی از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۸۴: امید خالدی در موقعیت تک به تک با دروازه بان با ضربه ای بی دقت توپ را به بیرون زد.

اتفاق ویژه: در کنار رقم خوردن اولین برد فجر در لیگ بیست و یکم، صنعت نفت با دریافت ۲ گل در این بازی آمار ضعیف ۶ گل خورده در ۳ بازی بدون گل زده را به جای گذاشت.

در حاشیه:

* تحت هر شرایطی در بازی امروز طلسم کسب امتیاز برای یکی از دو تیم یا هر دو شکسته خواهد شد و این می تواند اتفاق مثبت کار باشد.
*علیرضا منصوریان در بازی امروز هم مثل دو بازی قبلی صنعت نفت روی نیمکت حضور ندارد.
*فرزاد جعفری که خطای نسبتا شدیدی روی بازیکن حریف داشت و از داور کارت زرد گرفت، در همین صحنه مصدوم شده و بعد از تنها ۴ دقیقه زمین بازی را ترک کرد.

انتهای پیام