کمیته فنی واترپلو خوزستان باید قوی باشد/ دادن اختیارات بلندمدت اشتباه است
کمیته فنی واترپلو خوزستان باید قوی باشد/ دادن اختیارات بلندمدت اشتباه است

بابک حسامیان در جلسه سازماندهی و تعیین کمیته فنی واترپلو خوزستان گفت: کمیته های شنا، شیرجه و واترپلو استان باید سالیانه انتخاب شوند و مدت دار نباشند.

به گزارش خبرنگار نخل اسپورت؛ بابک حسامیان در جلسه صبح پنج‌شنبه ۸ مهرماه درخصوص سازماندهی واترپلو استان خوزستان که با حضور پیشکسوتان، اساتید و مربیان واترپلو استان در محل هتل تختی اهواز برگزار شد اظهار کرد: تا ۱۵ سال پیش اساس واترپلو، شنا بود اما امروز دیگر شنا در واترپلو جایگاه خاصی ندارد چون بیشتر از سرعت باید روی تکنیک کار شود.

رئیس هیأت شنا، شیرجه و واترپلو خوزستان در ادامه درخصوص لزوم جدا شدن شنا و واترپلو بیان کرد: ایرادی که در جهان سوم و کشورهایی که دنبال توسعه واترپلو هستند وجود دارد این است که فکر میکنند یک شناگر حتما باید واترپلویست شود درحالیکه در سطح جهان چنین چیزی نیست.

وی ادامه داد: از مربیان واترپلو انتظار می رود دنبال واترپلویست های خود در تیم های شنا نباشند، چیزی که البته در سطح کشور هم وجود دارد اما این تغییر و اصلاح را باید از خوزستان شروع کنیم.

حسامیان با اشاره به اهمیت به روز بودن در تمامی بخش ها بیان کرد: علاوه بر لزوم به روز بودن ورزشکاران، مربیان و داروان ما، کمیته فنی و حتی هیأت هم باید به روز باشد، صرف رئیس بودن کمیته فنی یا یک هیأت، کافی نیست، باید کار شود و همیشه به روز باشیم.

حسامیان با اشاره به اشتباه بودن مدت زمان طولانی اختیارات داده شده گفت: داشتن یک اختیار بلندمدت اشتباه است، کمیته های شنا، شیرجه و واترپلو استان باید سالیانه انتخاب شوند و مدت دار نباشند، ابتدای سال باید مشخص و آخر سال از آنها برنامه خواسته شود تا در صورت عملکرد خوب به کار خود ادامه دهند در غیر این صورت جای خود را به افراد بهتر دهند.

رئیس هیأت شنا، شیرجه و واترپلو خوزستان افزود: خوزستان پتانسیل بسیاری دارد، کمیته فنی واترپلو هیات استان باید حتی از کمیته فنی فدراسیون هم قوی تر باشد چون این ظرفیت را دارد.

حسامیان گفت: دغدغه اصلی افراد حاضر در جلسه امروز سازماندهی واترپلو هیأت استان، توسعه واترپلو در خوزستان، برگزاری لیگ استانی و افزایش دانش مربیان بود و اکثریت حاضر در جلسه نیز موافق حضور در مسابقات کشوری با همین شرایط و امکانات حال حاضر استان بودند.

به گزارش خبرنگار نخل اسپورت؛ در پایان جلسه با اعلام آمادگی تعدادی از حاضرین جهت فعالیت در کمیته فنی واترپلو و با نظر رئیس هیأت استان و همفکری با محمدهادی بیک (رئیس خوزستانی لیگ واترپلو کشور و قائم مقام هیأت استان) و ایرج قزلباش (پیشکسوت شنا و واترپلو خوزستان)، اعضای کمیته فنی واترپلو خوزستان متشکل از رضا جعفری، علی امیریان، محمد عساکره، فرزاد کنعانی، رضا پورکرم، رضا مخیلفی، علی شعبانی، رویا خسروی و یک نماینده از هیأت شنا برای شرکت در جلسات کمیته (بابک حسامیان یا محمدهادی بیک) انتخاب و از بین این نفرات نیز رضا جعفری بعنوان رئیس این کمیته معرفی شد.

در ادامه نیز ایرج قزلباشان پیشکسوت شنا و واترپلو خوزستان نیز در خصوص جلسه امروز اظهار کرد:جلسه امروز که برای سازماندهی واترپلو استان برگزار شد بعنوان جلسه مقدماتی و شروع کار هیأت حاضر بود که خروجی خوبی داشت مشروط به اینکه ادامه دار باشد و میان دوره به دلیل اختلافات شخصی برهم نخورد، باید دوستانه و بعنوان خانواده شنا، شیرجه و واترپلو خوزستان کنارهم باشیم چون تا زمانی که همدلی و تعامل نباشد، موفقیتی حاصل نمی شود، اگر کسی علاقمند به کمک هست چشم و گوش خود را باید بر حاشیه ها و بدگویی ها ببندد و کار درستی که در پیش گرفته ادامه دهد، خود من ۳۰ سال رئیس هیات شنا استان و ۱۵سال رئیس هیأت نجات غریق بودم در آن سالها آنقدر به من بد گفتند اما سعی کردم نشنیده گرفته و مسئولیتی که به من داده شده را به خوبی انجام داده  به سرانجام مطلوبی برسانم.

در پایان نیز محمد هادی بیک دیگر پیشکسوت شنا و واترپلو استان و رئیس خوزستانی لیگ برتر واترپلو کشور درخصوص جلسه امروز اظهار کرد: جلسه هم اندیشی خوبی بود. بسیاری از کسانی که سالها دور بودند امروز در این جلسه حاضر شدند، چیزهایی هم که از آنها انتظار داشتیم بیان کردند.

بیک در پایان گفت: البته ساختار اصلی فعالیت کمیته فنی واترپلو در خود کمیته که اعضا و رئیس آن نیز معرفی شد مشخص می شود که نتایج مثبت آن را نیز به زودی خواهیم دید.

خبرنگار: زینب سلمان‌زاده