حردانی: تیم ملی برای هشتاد میلیون نفر است
حردانی: تیم ملی برای هشتاد میلیون نفر است

صالح حردانی بازیکن جوان تیم ملی می‌گوید پس از بازی سوریه بزرگ‌ترهای تیم به او می‌گفتند تو گل را زدی.

به گزارش نخل اسپورت ، صالح حردانی پس از یک فصل موفق در فولاد خوزستان و کسب قهرمانی جام حذفی با نظر اسکوچیچ به تیم ملی دعوت شد و اولین بازی خود را مقابل سوریه انجام داد. او که در اولین بازی خود روی گل جهانبخش تاثیر گذار بود از حال و هوای حضور در اردوی تیم ملی می‌گوید. صحبت‌های او با خبرنگار ورزش سه را در این صفحه می‌خوانید.

*وقتی خبر دعوت به تیم ملی را شنیدی این خبر را باور کردی؟
حردانی: به من زنگ زدند و من مسافرت بودم و اولش باورم نمی‌شد ولی می‌دانستم یک روزی دعوت می‌شوم به تیم ملی ولی اینکه الان دعوت شوم یک خرده شوکه‌ام کرد.

*صابر هم از دعوت شدن تو به تیم ملی خوشحال شد؟
*حردانی: وقتی با صابر صحبت کردم او هم تبریک گفت و خیلی خوشحال شد. موقعی که به او زنگ زدم اشک شوق هم ریخته بود و برایم آرزوی موفقیت کرد.

*با توجه به اینکه در حال استراحت بودی برای آماده نگه داشتن شرایط بدنی‌ات در فاصله شروع مینی کمپ چه کار کردی؟

حردانی: وقتی به من زنگ زدند در فاصله شروع اردو که چند روز مانده بود، فوری به رامهرمز رفتم و یک فامیلی داشتم که اسمش محمد نظری است و آنجا تمرین اختصاصی کردم تا بدنم آماده باشد.

*از اردوی مینی کمپ و شرایط خودت در آن اردو که آقای اسکوچیچ هم غایب بود بگو. نبود سرمربی در تمرین در عملکرد بازیکنان تاثیر دارد؟
حردانی: راجع به مینی کمپ هم باید بگویم که چون اردوی اولم بود دوست داشتم خودم را نشان دهم و البته اگر آقای اسکوچیچ بود بهتر می‌شد چرا که در حضور سرمربی بیشتر دوست داری خودت را نشان دهی.

*در آن بازی آخر در مینی کمپ که بعد از آن بازیکن‌های داخلی غربال شدند چجوری بازی کردی؟ کامل یا تعویض شدی؟
حردانی: من دوست داشتم خود را نشان دهم و در آن بازی دست گرمی هم که در مینی کمپ انجام دادیم فیکس بودم و یک پاس گل دادم و فکر کنم عملکردم خوب بود. ولی این را می‌دانم که هرروز باید پیشرفت کنم تا در تیم ملی برای کشورم بازی کنم.

*از فولاد قبلا نجاریان که هم تیمی و رقیبت است دعوت شده بود. واکنش او نسبت به خبر دعوت تو به اردوی تیم ملی چه بود؟
حردانی: نجاریان رفیقم است و بازیکن خیلی خوبی است. در فولاد فرقی نمی‌کند من بازی کنم یا نجاریان. وقتی دعوت شدم به تیم ملی به من پیام داد و روحیه داد و تبریک گفت.

 

*در بازی سوریه یک نیمه بازی کردی، آیا فکرش را می‌کردی به زمین بروی و تاثیر گذار باشی؟ جواکنش بزرگ‌ترهای تیم چه بود؟
حردانی: وقتی اسمم در لیست نهایی بود فکر می‌کردم چون اردوی اولم بوده و در تمرینات بد هم نبوده‌ام سه، چهار دقیقه به من بازی برسد ولی اصلا فکر نمی‌کردم که بخواهم ۴۵ دقیقه بازی کنم؛ ولی خداراشکر مقابل سوریه بازی کردم و توانستم تاثیرگذار باشم. اوایل حضورم در زمین استرس داشتم ولی رفته رفته بهتر شدم و توانستم که مثمر ثمر باشم خداراشکر و بعد از بازی هم همه مربی‌ها و بازیکنان به من گفتند خیلی خوب بودی و اصلا تو گل را زدی و این طور به من روحیه می‌دادند. کریم انصاری فرد، شجاع، کنعانی و طارمی و همه بزرگان تیم به من تبریک می‌گفتند. خیلی خوشحال بودم که هم بازی کردم و هم مثمر ثمر بودم.

*انتقادات از جعفر سلمانی بالا گرفته بود. با او رفیقی؟ نظر تو در مورد او چیست؟
حردانی: سلمانی رفیق و هم استانی من است و بازیکن خیلی خوبی است و در پرتغال بازی کرده. آن بازی هم صلاح کادر فنی بود که در آن پست بازی کند و به نظرم یکی از بازیکنان با استعداد فوتبال ایران است.

*در بازی با عراق صادق محرمی فیکس شد که تجربه بیشتری از تو دارد. صادقانه بگو آیا ناراحت شدی؟
حردانی: صادق محرمی دوستم است و در اروپا بازی می‌کند و قبول دارم که تجربه بیشتری دارد. در کمال صداقت می‌گویم که یک درصد هم از بازی کردن او ناراحت نشدم چون ادعایی ندارم و من سرباز تیم ملی هستم. در فولاد هم همین جوری بودم و هر موقع به زمین رفتم با تمام توان بازی کردم و اگر بازی هم نمی‌کردم مهم برد تیم‌مان بود. در تیم ملی هم مهم برد است و این را یاد گرفتم که فرقی ندارد چه کسی بازی می‌کند. تیم ملی مال من یا کس دیگری نیست بلکه برای هشتاد میلیون نفر است و حتما با هدایت آقای اسکوچیچ و دیگر مربیان همه‌ما تلاش می‌کنیم؛ چه در تیم ملی باشیم و چه نباشیم آرزو می‌کنیم که تیم ملی به جام جهانی برود و باعث خوشحالی شود.

*جو تیم ملی برای تو که تازه واردی چطور بود؟ با جوان‌ها بیشتر هم صحبت بودی یا با بزرگ‌ترها هم رفیق شدی؟
حردانی: واقعا جو آنجا بزرگ کوچک ندارد که چه کسی قدیمی است و چه کسی جوان است. بلکه آنجا همه با هم رفیق هستند و من اصلا احساس غریبی نکردم و همه با من خوب بودند.
احساس خوبی داشتم و همه انرژی مثبت می‌دادند چون دوست داشتیم به تیم ملی کمک کنیم و مهم‌تر این است که بتوانیم مردم را شاد کنیم و خداراشکر در بازی عراق هم سه گل زدیم و پیروز شدیم.

*فولاد را در فصل آینده چطور می‌بینی؟
حردانی: درست است ما در فولاد چند بازیکن از دست دادیم ولی اسکلت اصلی تیم‌مان حفظ شده و بازیکنان خوب‌مان تقریبا همه مانده‌اند و آقای ویسی هم مربی جوان و کاربلدی است و قهرمانی لیگ دارد. درست است که در یکی، دو پست شاید بازیکن کم داشته باشیم و پنجره‌مان باز نیست اما بایدهمه چند برابر تلاش کنیم تا جای آنها را پر کنیم. البته از آکادمی هم بازیکنان جوان و خوبی به ما اضافه شده‌اند و هم تیمی‌های خودم در امید و جوانان بوده‌اند و قطعا همه‌شان تشنه بازی هستند و قدر این فرصتی که دارند را می‌دانند و عموما حس آنها را درک می‌کنم. دو سال پیش وقتی به فولاد آمدم و آقای نکونام من را دعوت کرد چنین حسی داشتم و حالا آنها هم تشنه بازی کردن هستند و اگر قدر خودشان را بدانند می‌توانند پدیده لیگ شوند. امیدوارم بتوانیم همه با هم این پرچم را بلند کنیم و اسم فولاد را بالا ببریم و باعث شادی هواداران‌مان شویم.

*به نظر خودت حضور همزمان تو و صابر در ترکیب فولاد موثر است؟
حردانی: این نظر سرمربی است ولی حتما دوست دارم این اتفاق بیفتد و احتمالا در این فصل در یک سری از بازی‌ها رخ خواهد داد؛ ولی فرقی ندارد من باشم، صابر باشد، هردو باشیم یا نباشیم مهم این است فولاد موفق باشد و بتوانیم یک کار مثبتی را انجام دهیم؛ چه یک دقیقه بازی کنیم و چه نود دقیقه فرصت داشته باشیم.

انتهای پیام