دل پر اهالی کاراته از اوضاع این رشته در خوزستان
دل پر اهالی کاراته از اوضاع این رشته در خوزستان

لج و لجبازی و بی برنامگی کاراته خوزستان را به حاشیه برده است.

به گزارش نخل اسپورت، پایگاه خبری ورزشی نخل اسپورت در راستای هدف مطالبه گری در ورزش با ایجاد فضای گفتمان، هر هفته به سراغ یک رشته در استان میرود تا در خصوص کم و کیف آن رشته با متخصصان گفت و گو نماید.

پس از برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی کاراته و با توجه به عملکرد ضعیف استان در این مسابقات اولین لایو گفتگو محور نخل اسپورت با اهالی کاراته با موضوع بررسی علل ناکامی تیم کاراته استان در مسابقات انتخابی تیم ملی آغاز شد و به پای درد و دل ورزشکاران این رشته نشستیم.

در ابتدا کارشناس برنامه خلاصه ای از اتفاقات چند وقت اخیر این رشته را شرح داد و سپس علی کاویانی اولین مهمان برنامه در خصوص عملکرد ضعیف هیات در پاسخ به این سوال که آیا برنامه ریزی برای بهبود شرایط و کسب یک سکو در یک رده ای برای استان انجام گرفت است یا خیر، گفت: قبل از اینکه هر هیاتی برنامه های ورزشی را به انجام برساند وجود یک تقویم ورزشی نیاز است که متاسفانه هیات کاراته بعد از گذشت یک سال و اندی هنوز تقویم ورزشی ندارد و مشخص نیست که چه هدفگذاری انجام شده است. و هیچ برنامه ای وجود ندارد و دائم به ما می گویند بودجه نیست!

در ادامه سورنا مرادی عضو تیم استان در مسابقات انتخابی تیم ملی در پاسخ به این سوال که آیا عدم نتیجه گیری تیم کم کاری بازیکنان است و بهانه می آورند که حمایتی نبود، اظهار کرد: من هیچگاه به هیچ شخصی انتقاد نکرده ام و همواره مشغول تمرینات خودم بودم و امسال تمامی تلاش خودم را کردم و در سخت ترین شرایط تمرینات را ادامه دادم، اما متاسفانه هیچ حمایتی صورت نگرفت و تیم ما بدون مربی و سرپرست راهی مسابقات شدیم و ما نمی دانستیم بفکر مبارزاتمان باشیم یا اینکه بفکر وسایل خود، اگر کمی بیشتر به این تیم بها میدادند قطعا نتیجه حاصل می شد.

فرخنده پورکیا مربی حاضر در مسابقات بانوان دیگر مهمان این برنامه بود که از نبود حمایت کافی، برنامه های منظم تمرینی، و بلاتکلیفی در هیات استان گلایه مند بود و هچنین در پایان حسین مقدم داور جوان خوزستانی از بی توجهی به داوران استان و عدم حمایت از جامعه داوری و اعزام آن ها به مسابقات گلایه کرد.

در پایان این برنامه حسن جلیلی کارشناس و مربی کاراته، افزود: متاسفانه لج و لجبازی کاراته استان را به حاشیه برده است و باید از هیات های برتر در استان و یا سایر استان های دیگر الگو برداری شود تا از این بن بست رهایی پیدا کنیم.

لازم به ذکر است سلسله لایوهای اینستاگرامی نخل اسپورت هر هفته برگزار خواهد شد و درخصوص مشکلات رشته های مختلف ورزشی استان بحث و گفتگو خواهد شد.

انتهای پیام/