کارشناسی داوری فینال جام حذفی
کارشناسی داوری فینال جام حذفی

جعفر خوشرو معتقد است پنالتی دوم استقلال به درستی با نظر داور به جا زده شد.

به گزارش نخل اسپورت ، جعفر خوشرو، کارشناس داوری درباره قضاوت بیژن حیدری در فینال جام حذفی که با غلبه فولاد برابر استقلال در ضربات پنالتی همراه شد، گفت: در نیمه نخست، در دقیقه ۳ آبشک شروع به جوسازی کرد و سعی کرد تا داور را تحت تاثیر قرار دهد که بهتر بود حیدری از کارت زرد خود استفاده می‌کرد. آبشک در نیمه نخست در دقایق ۲۸ و ۳۴ هم مجددا خطا کرد که داور باید به دلیل تعدد خطای او، کارت زرد نشان می‌داد. کارت زرد دقیقه ۵ به ریگی اشتباه بود و داور می‌توانست از اخطار دادن پرهیز کند.

او ادامه داد: جای‌گیری داور در نیمه نخست خیلی خوب نبود و در یک صحنه بین بازیکنان دو تیم گیر کرد. در دقیقه ۲+۴۵، حیدری اشتباه کرد و توپی که به سود فولاد به کرنر رفته بود را ضربه دروازه اعلام کرد. در نیمه دوم و در دقیقه ۴۶، داور نباید خطای ریگی را روی هافبک فولاد می‌گرفت. در طول بازی حیدری تحرک کم‌تری داشت و این خوب نبود و نقطه ضعف بزرگی برای او در این دیدار بود.

خوشرو اضافه کرد: در دقیقه ۸۱، آبشک بالاخره کارت گرفت که باید این اتفاق زودتر می‌افتاد. در دقیقه ۴+۹۰، حیدری خطایی را برای فولاد در پشت محوطه جریمه استقلال اعلام کرد که اصلا خطا نبود و او شانس آورد که توپ تبدیل به گل نشد. دیر رسیدن حیدری به صحنه‌ها و حتی دیر سوت زدن، از مشکلات داوری و قضاوت او در فینال جام حذفی بود.

این داور بازنشسته درباره ضربات پنالتی گفت: پنالتی‌ها درست زده شدند و حتی در پنالتی اول فولاد که داور تکرار داد، تصمیمی سختگیرانه اما درست بود زیرا پای دروازه‌بان استقلال در زمان زدن ضربه پنالتی جلوتر از خط بود.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ایسنا