عیدی هیأت کونگ فو و هنرهای رزمی خوزستان به جامعه کونگ فو کشور/ کونگ فو، آکادمیکی می شود
عیدی هیأت کونگ فو و هنرهای رزمی خوزستان به جامعه کونگ فو کشور/ کونگ فو، آکادمیکی می شود

علی امانی گفت: هیأت کونگ فو استان خوزستان برای اولین بار در کشور این رشته را وارد دانشگاه کرد.

علی امانی در گفت و گو با خبرنگار نخل اسپورت اظهار کرد: طی یک جلسه با حضور دکتر قدرتی نایب رئیس و دکتر مستعان دبیر فدراسیون کونگ فو و دکتر پریا افراز نایب رئیس هیات کونگ فو خوزستان و دکتر ظفرمند معاون پژوهشی دانشگاه علمی کاربردی استقلال خوزستان درخصوص درخصوص تشکیل کلاسهای رشته تربیت بدنی گرایش هنر رزم ملی ایران (کونگ فو) صحبت شد.

وی در ادامه گفت : در این جلسه دکتر ظفرمند معاون پژوهشی دانشگاه علمی کاربردی استقلال خوزستان ضمن ابراز خوشحالی از همکاری مجموعه کونگ فو و دانشگاه به تشریح پیگیری های انجام شده در راستای برگزاری کلاس های این رشته پرداخت و با بیان اینکه برگزاری این کلاس ها منوط به رسیدن تعداد دانشجویان به حدنصاب و برگزاری کلاسهای کارشناسی را فارغ التحصیلی دانشجویان کاردانی این رشته دانست.

امانی افزود: دکتر مستعان دبیر فدراسیون کونگ فو نیز با تجلیل از هیات کونگ فو خوزستان به عنوان اولین استان پیگیر در زمینه راه اندازی گرایش کونگ فو در کشور و همچنین با اشاره مجدد به اینکه مدرک فارغ التحصیلی کاردانی رشته کونگ فو معادل مربیگری این رشته نیز می باشد این امر را نکته مثبت رشته دانست.

رئیس هیات کونگ فو استان خوزستان بیان کرد: دکتر قدرتی نایب رئیس فدراسیون کونگ فو نیز ضمن استقبال از برنامه های پیش رو هیات کونگ فو خوزستان و دانشگاه علمی کاربردی استقلال خوزستان آمادگی فدراسیون را در راستای تحقق اهداف پیش رو اعلام نمود.

وی با اشاره به صحبت های نایب رئیس هیات کونگ فو خوزستان گفت: دکتر افراز نیز که به عنوان نایب رئیس هیات کونگ فو خوزستان در این جلسه حضور داشت، حضور بانوان را در این راه امری حیاطی در پیشبرد این اهداف دانست و با دعوت از بانوان کونگ فو کار خوزستان و کشور به عنوان بخشی عظیمی از خانواده بزرگ کونگ فو کشور حضور بانوان را در رشته کونگ فو را گامی نو در ورزش بانوان دانست.

رئیس هیات کونگ فو خوزستان در ادامه با بیان اینکه این مهم نیازمند حمایت و همکاری فدراسیون کونگ فو و هیات های استانی است اظهار کرد: هیات کونگ فو خوزستان به عنوان عضوی از خانواده بزرگ کونگ فو کشور انتظار همکاری از سایر هیأت های استانی را دارد و در این راستا آمادگی خود را در جهت امور ثبت نام کونگ فو کاران کشور در این رشته به صورت ۲۴ ساعته اعلام کرد.

امانی در پایان بیان کرد: از دکتر رضا حیدری رئیس فدراسیون کونگ فو همچنین رئیس فدراسیون آسیایی توای و قائم مقام فدراسیون جهانی توآی که حمایت و رهنمودهای خوبی انجام دادند، همچنین همکارهای ایشان در فدراسیون از جمله نایب رئیس، دبیر و همه اعضای فدراسیون و البته همکارهای پرتلاش و همیشه در صحنه و دوراندیش من در هیات کونگ فو خوزستان تشکر می کنم و امید دارم که انشالله تا چهار سال آینده در مقطع کارشناسی دانشجوهای خوبی را فارغ التحصیل کرده باشیم.

خبرنگار: زینب سلمان زاده